Jak wygląda procedura?

Kilka podstawowych zasad wstępnych:

Do momentu podpisania umowy nie pobieramy opłat za nasze konsultacje.

Indywidualnie ustalamy zakres prac budowlanych i formalności urzędowych.

Podpisujemy umowę na wykonawstwo.

Jeśli to konieczne, pomagamy w uzyskaniu kredytu hipotetycznego.

Budowę realizujemy etapami, a klient reguluje należności po każdym etapie. Płatność transzami za inwestycję pozwala kontrolować budżet i zapewnia stały i pełny nadzór nad procesem budowlanym.

Budowa na działce klienta realizowana jest w dwóch podstawowych ścieżkach:

Z gotowym, dostarczonym przez inwestora projektem.

Z wykorzystaniem naszych autorskich projektów, podlegających również indywidualnym korektom w zakresie funkcji budynku.

Budowy indywidualne na działkach klientów

Budowy indywidualne na działkach klientów

Dom Michał
Dom Kacper
Dom Maja
Dom Kuba
Dom Ola
Dom Ala
Dom Arek
Dom Hubert
Dom Ewa
Dom DDK

Jaki zakres prac oferujemy?

Poniżej znajduje się opis podstawowych etapów procesu budowlanego. Szczegółowy zakres wykonawstwa określa wspólnie ustalona wcześniej umowa.

Fundamenty
Ławy fundamentowe wykonujemy z betonu klasy C16/20, zbrojone prętami Φ12 mm. Ściany fundamentowe monolityczne z betonu o tej samej klasie, co ławy. Przestrzeń wewnątrz fundamentów wypełniona jest materiałem zasypowym. Za hydroizolację pionową ścian fundamentowych odpowiada dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa. Izolację termiczną stanowi polistyren ekstrudowany (XPS) 10 cm, który jest twardszy, cieplejszy i bardziej wodoodporny od styropianu.
Ściany
Ściany zewnętrzne Twojego domu zbudujemy z pustaka ceramicznego o grubości 25 cm. Ściany działowe parteru z pustaka ceramicznego o grubości 12 cm. Hydroizolację poziomą ścian nośnych stanowi dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa + 2 x papa.
Strop
Strop żelbetowy monolityczny o grubości, zbrojeniu oraz klasie betonu dostosowanej do projektu konstrukcyjnego. Strop żelbetowy w takiej formie doskonale usztywnia konstrukcję, lepiej wygłusza dźwięki.
Dach
W domach, które budujemy, dach to równie solidna konstrukcja, co inne elementy. Konstrukcja naszego dachu zrobiona jest z drewna impregnowanego, a pokrycie z dachówki cementowej. Dach izolowany jest folią paroprzepuszczalną. Rynny i rury spustowe wykonane są z PCV, a okucia koszy z blachy aluminiowej w kolorze dachówki.
Posadzki
Na parterze stosujemy cementową, zbrojoną, niepylącą wylewkę na warstwie twardego styropianu o grubości 10 cm. Warstwa izolacyjna w postaci masy asfaltowo-kauczukowej oraz papy termozgrzewalnej. Na piętrze używamy cementowej, zbrojonej, niepylącej wylewki na styropianie o grubości 5 cm
Prace wykończeniowe
Ściany i sufity na parterze pokrywamy tynkiem gipsowym, który poprawia mikroklimat w pomieszczeniach, dzięki swoim właściwościom regulacji wilgoci. Dodatkowo tynki gipsowe są gładsze, co pozwala szybciej i taniej osiągnąć pożądany efekt wykończonej (pomalowanej) ściany. W pomieszczeniach mokrych – takich, jak łazienka – wykonujemy tynki cementowo-wapienne.
Stolarka okienna i drzwi tarasowe
Zamontowane przez nas okna trzyszybowe w systemie sześciokomorowym o głębokości profilu 85 mm, spełniają z zapasem wymagane parametry cieplne.
Instalacja energetyczna
W ofercie podstawowej w każdym pomieszczeniu na parterze otrzymujesz po jednym punkcie świetlnym oraz po dwa wypusty do gniazdek. Jeśli potrzebujesz ich więcej, chętnie wykonamy je dla Ciebie w ramach prac dodatkowych.
Instalacja sanitarna
Rury kanalizacyjne w budynku wykonane są z PCV. Podłączane są do kanalizacji miejskiej lub do bezodpływowych zbiorników na ścieki. Instalacja wodna wykonana z rur PEX z wkładką aluminiową o połączeniach zaciskanych.
Instalacja CO oraz gazowa
Instalację CO wykonujemy z rur PEX z wkładką aluminiową o połączeniach zaciskanych. Instalacja ciepłej wody prowadzona jest w otulinach termoizolacyjnych. Wewnętrzną instalację gazową do pieca CO wykonujemy z rur stalowych.
Ogród
Oferujemy usługi związane z zagospodarowaniem terenu, o różnym stopniu zaawansowania.
Poznaj ceny budowy domu według własnego projektu

Masz już projekt i chcesz dokonać jego wstępnej wyceny? Skorzystaj z poniższego kalkulatora, aby dowiedzieć się, ile będzie kosztować budowa domu na Twojej działce!

Wybierz rodzaj domu: