Poniżej znajduje się opis podstawowych etapów procesu budowlanego. Szczegółowy zakres wykonawstwa określa wspólnie ustalona wcześniej umowa.
Ławy fundamentowe wykonujemy z betonu klasy C16/20, zbrojone prętami Φ12 mm. Ściany fundamentowe monolityczne z betonu o tej samej klasie, co ławy. Przestrzeń wewnątrz fundamentów wypełniona jest materiałem zasypowym. Za hydroizolację pionową ścian fundamentowych odpowiada dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa. Izolację termiczną stanowi polistyren ekstrudowany (XPS) 10 cm, który jest twardszy, cieplejszy i bardziej wodoodporny od styropianu.
Ściany zewnętrzne Twojego domu zbudujemy z pustaka ceramicznego o grubości 25 cm. Ściany działowe parteru z pustaka ceramicznego o grubości 12 cm. Hydroizolację poziomą ścian nośnych stanowi dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa + 2 x papa.
Strop żelbetowy monolityczny o grubości, zbrojeniu oraz klasie betonu dostosowanej do projektu konstrukcyjnego. Strop żelbetowy w takiej formie doskonale usztywnia konstrukcję, lepiej wygłusza dźwięki.
W domach, które budujemy, dach to równie solidna konstrukcja, co inne elementy. Konstrukcja naszego dachu zrobiona jest z drewna impregnowanego, a pokrycie z dachówki cementowej. Dach izolowany jest folią paroprzepuszczalną. Rynny i rury spustowe wykonane są z PCV,
a okucia koszy z blachy aluminiowej w kolorze dachówki.
Na parterze stosujemy cementową, zbrojoną, niepylącą wylewkę na warstwie twardego styropianu o grubości 10 cm. Warstwa izolacyjna w postaci masy asfaltowo-kauczukowej oraz papy termozgrzewalnej. Na piętrze używamy cementowej, zbrojonej, niepylącej wylewki na styropianie o grubości 5 cm
Ściany i sufity na parterze pokrywamy tynkiem gipsowym, który poprawia mikroklimat w pomieszczeniach, dzięki swoim właściwościom regulacji wilgoci. Dodatkowo tynki gipsowe są gładsze, co pozwala szybciej i taniej osiągnąć pożądany efekt wykończonej (pomalowanej) ściany. W pomieszczeniach mokrych – takich, jak łazienka – wykonujemy tynki cementowo-wapienne.
Stolarka okienna i drzwi tarasowe
↓
Zamontowane przez nas okna trzyszybowe w systemie sześciokomorowym o głębokości profilu 85 mm, spełniają z zapasem wymagane parametry cieplne.
Instalacja energetyczna
↓
W ofercie podstawowej w każdym pomieszczeniu na parterze otrzymujesz po jednym punkcie świetlnym oraz po dwa wypusty do gniazdek. Jeśli potrzebujesz ich więcej, chętnie wykonamy je dla Ciebie w ramach prac dodatkowych.
Rury kanalizacyjne w budynku wykonane są z PCV. Podłączane są do kanalizacji miejskiej lub do bezodpływowych zbiorników na ścieki. Instalacja wodna wykonana z rur PEX z wkładką aluminiową o połączeniach zaciskanych.
Instalacja CO oraz gazowa
↓
Instalację CO wykonujemy z rur PEX z wkładką aluminiową o połączeniach zaciskanych. Instalacja ciepłej wody prowadzona jest w otulinach termoizolacyjnych. Wewnętrzną instalację gazową do pieca CO wykonujemy z rur stalowych.
Oferujemy usługi związane z zagospodarowaniem terenu, o różnym stopniu zaawansowania.